Zabójca policjanta z Raciborza w samochodzie miał broń maszynową.

Zabójca policjanta z Raciborza w samochodzie miał broń maszynową.

5 maja 2021 Wyłącz przez administrator

W mieszkaniu amunicję i materiały wybuchowe.
Będzie miał kilka zarzutów.

***

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi śledztwo dotyczące tragicznych wydarzeń z wczorajszego poranka w Raciborzu. Przypomnijmy, że został tam śmiertelnie postrzelony policjant.

Zabójca był przebrany za policjanta i usiłował kontrolować przejeżdżające samochody. Gdy podjechali do niego prawdziwi fukcjonariusze prewencji, zaczął strzelać. Szczegóły podaliśmy we wczorajszym tekście (dostęp do niego na naszej WWW – rubryka Aktualności).

Z nieoficjalnych przecieków (to ustalenia RMF) wynika, że w samochodzie bandyty znaleziono jeszcze jedną jednostkę broni. Prawdopodobnie był to pistolet maszynowy skorpion.

Przeszukano mieszkanie przestępcy. Tam z kolei znaleziono amunicję odraz materiały wybuchowe.

Mężczyzna będzie odpowiadał za zabójstwo policjanta w trakcie służby, usiłowanie zabójstwa oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Ustalono też, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Tego właśnie dotyczyło zgłoszenie, na które policja zareagowała wysyłając patrol.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***