Polityczne wróżby i samorządowe jasnowidzenie. Czy była sekretarz miasta Knurowa wywróżyła sobie karierę polityczną?

Polityczne wróżby i samorządowe jasnowidzenie. Czy była sekretarz miasta Knurowa wywróżyła sobie karierę polityczną?

31 maja 2021 Wyłącz przez administrator

Na jasnowidzów i wróżki wydała kilkadziesiąt tysięcy złotych.

***

Straciła stanowisko sekretarza Knurowa, kiedy okazało się, że wydała z finansów publicznych 40 tysięcy na telefoniczne wróżby. Anna Karwot – obecnie piastująca stanowisko wewnętrznego audytora w Ministerstwie Środowiska i Klimatu zapewnia, że głównie cenionych jasnowidzów radziła się w sprawach miasta.

Posłanka Kukiz 15 bez powodzenia kandydowała w przeszłości do Sejmiku Województwa Śląskiego a następnie już z list PSL do Parlamentu Europejskiego. Bez powodzenia. Czy zajmowane przez nią aktualnie stanowisko w ministerstwie to efekt pomyślnych wróżb oraz solidnej zapłaty za nie?

Anna Karwot była sekretarzem 40-tysiecznego Knurowa przez okres 9 lat. Ówczesny prezydent miasta – Adam Rams – pierwsze pogłoski o wykonywanych przez panią sekretarz połączeniach na numery rozpoczynające się od liczb 0700 otrzymał w roku 2010.

Wtedy to zdecydował o właściwym skontrolowaniu sytuacji. Niestety, nieoficjalne informacje okazały się prawdziwe. Dowodem na to był rachunek i bilingi. Suma opiewała na ponad 40 tysięcy. W tej sytuacji Anna Karwot sama zaproponowała rozwiązanie stosunku pracy poprzez ugodę i ze swojej strony dobrowolny zwrot pieniędzy.

Wydaje się być zadziwiające, że obecnej konserwatywnej i prawicowej władzy nie przeszkadzał iście wróżbiarski, niekatolicki epizod w życiorysie późniejszej audytorki wewnętrznej w ministerstwie.

Zjawisko astroholizmu czyli uzależnienia od wróżb i przepowiedni, stało się w ostatnim czasie coraz popularniejsze w naszym społeczeństwie i dotyka ono głównie kobiet.
Astroholiczki dzwonią do wróżki już nie tylko w sprawach sercowych, finansowych czy też zdrowia, ale czują nieodpartą potrzebę skonsultowania ze swoim medium wyboru butów czy fryzjera. Na porady tego typu przeznaczają często ostatnie pieniądze lub co gorsza, zaciągają długi.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Pixabay.