Podejrzewa się, że zakonnice mogły zarazić się indyjskim wariantem koronawirusa – jedna z nich miała kontakt z osobą z Indii.

Podejrzewa się, że zakonnice mogły zarazić się indyjskim wariantem koronawirusa – jedna z nich miała kontakt z osobą z Indii.

1 maja 2021 Wyłącz przez administrator

Dziś nad ranem podano, że jedna z zakonnic zmarła.
W ciągu najbliższych godzin powinny być znane wyniki badania materiału biologicznego, pobranego od sióstr kalkutek z Katowic.

***

O śmierci zakonnicy – członkini katowickiego zgromadzenia Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty poinformowała Katolicka Agencja Informacyjna. Zakonnica, pochodząca z Węgier, była jedyną hospitalizowaną.

Ponieważ jedna z sióstr miała kontakt z osobą, która przyjechała z Indii, podejrzewa się, że katowickie kalkutki mogą być zakażone indyjskim wariantem SARS-CoV-2. Próbki trafiły do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Zakażonych jest 17 zakonnic oraz 10 podopiecznych. Siedziby zgromadzenia pilnuje policja.

Kwarantanną objęto wszystkich wolontariuszy i współpracowników zgromadzenia a także księży odprawiających tam msze.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***