O Spodek trzeba dbać – by służył nam jeszcze długie lata.

O Spodek trzeba dbać – by służył nam jeszcze długie lata.

5 maja 2021 Wyłącz przez administrator

W Spodku pojawi się nowy telebim.
Ma wyginane panele, a kolejną jego cechą jest niezwykła jakość obrazu.
Montaż już rozpoczęto.
Następnym krokiem jest wymiana infrastruktury informatycznej.

***

Poprzedni telebim działał od 2009 r. Był już mocno zużyty.

– To powinna być doskonała wiadomość zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich odwiedzających Katowice z zamiarem  uczestnictwa w wielkich wydarzeniach, którzy po zakończeniu pandemii i związanych z nią obostrzeń z pewnością powrócą do Spodka – komentuje kwestię wymiany telebimu prezydent Katowic Marcin Krupa. I przypomina: – W tym roku obchodzimy 50-lecie hali, która przez ten czas zdobyła ogromną popularność i zasłużoną renomę na całym świecie. Wierzymy, że dzięki szerokim możliwościom organizacyjnym Spodek znów stanie się areną licznych wydarzeń, w tym również o znaczeniu globalnym.

Nowy telebim ma nieporównanie lepszą jakość obrazu. Jego ekran jest wykonany metodą bezszwową.

Panele ekranu są wyginane. Telebim więc będzie sprawiał wrażenie idealnego owalu.

Montaż konstrukcji, na której zawiśnie nowy ekran, rozpoczął się pod koniec kwietnia. Operacja ta kosztować ma miasto ponad 2,2 mln. zł.

Wraz z telebimem wymienione zostaną monitory na antresoli Spodka oraz w innych pomieszczeniach budynku. Całe to przedsięwzięcie powinno zakończyć się w lipcu.

Następnie rozpocznie się wymiana infrastruktury informatycznej Spodka. Całość tych prac pochłonie w tym roku około 9 mln. zł.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice.