Nasz czytelnik nadesłał zdjęcia dokumentujące dramatyczną walkę o życie człowieka, jaką ratownicy medyczni i strażacy stoczyli w piątek na katowickiej Ligocie.

Nasz czytelnik nadesłał zdjęcia dokumentujące dramatyczną walkę o życie człowieka, jaką ratownicy medyczni i strażacy stoczyli w piątek na katowickiej Ligocie.

3 maja 2021 Wyłącz przez administrator

U mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia.
Pomoc przyszła w porę.

***

Ta sytuacja niech nam wszystkim przypomina, że nie każdy człowiek, który leży na ulicy, chodniku, ławce czy przystanku, to osoba nietrzeźwa. A nawet nietrzeźwy może wymagać pomocy.

Czasami ta pomoc musi nadejść bardzo szybko. Minuty mogą decydować o tym, czy ktoś przeżyje.

Do zatrzymania krążenia u mężczyzny doszło 30 kwietnia około godz. 12. Pan Robert był świadkiem fantastycznie współpracujących ze sobą różnych służb ratowniczych: Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, straży pożarnej, „naziemnego” pogotowia ratunkowego, jak również policji.

Akcja odbywała się w rejonie ruchliwej ul. Piotrowickiej, przy skrzyżowaniu z ul. Książęcą, niedaleko sklepów Netto i Aldi. Na miejsce lądowania pilot ratowniczego śmigłowca wybrał tyły stacji paliw Orlen.

Mężczyznę, który był bliski śmierci, udało się uratować. Trafił do szpitala.

Pan Robert udokumentował przebieg akcji. Zdjęcia poniżej.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***