Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2028 odbędą się na Stadionie Śląskim.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2028 odbędą się na Stadionie Śląskim.

30 maja 2021 Wyłącz przez administrator

Niesamowite. Takiego wydarzenia u nas jeszcze nie było.
***

Właśnie w Chorzowie, podczas kończących się dziś drużynowych ME, podpisano list intencyjny w tej sprawie. Pozostałe dokumenty mają zostać podpisane do końca czerwca.

Władze wojeództwa śląskiego już raz ubiegały się o organizację tej wyjątkowej imprezy. Przegraliśmy z Rzymem i to tam odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Starego Kontynentu w 2024 r.

Trwające obecnie zmagania lekkoatletyczne pierwotnie miały być rozegrane w stolicy Białorusi – Mińsku. Ze względu na sytuację u naszego wschodniego sąsiada, trzeba było znaleźć dla nich arenę gdzie indziej – i tak właśnie wybór padł na Stadion Śląski.

W obecnych zawodach biorą udział reprezentacje 7 krajów (nasza reprezentacja zdobyła drugie miejsce). W 2028 r. zobaczymy wszystkich czołowych lekkoatletów naszego kontynentu.

Na zdjęciu niesamowita Pia Skrzyszowska. Fot. UMWŚ.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***