Badania skuteczności amantadyny prowadzono w szeregu szpitali – w tym w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach.  W GCM projekt badawczy zakończył się 30 kwietnia.

Badania skuteczności amantadyny prowadzono w szeregu szpitali – w tym w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach. W GCM projekt badawczy zakończył się 30 kwietnia.

3 maja 2021 Wyłącz przez administrator

Legendarna amantadyna od października podawana jest także w szpitalu w Tychach.
Jak dotąd nie pomogła tam ani jednemu z chorych.

***

O wyjątkowej skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19 mówi się od miesięcy. Jej ogromnym zwolennikiem i popularyzatorem jest dr Włodzimierz Bodnar z Przemyśla.

Twierdzi on, że amantadyna, która jest lekiem na chorobę Parkinsona, daje niezwykłe efekty, gdy podać ją chorym na COVID-19. Jest lekiem znanym od wielu lat i bardzo tanim.

Przez długi czas nie chciano nawet przeprowadzić testów, które mogłyby zweryfikować to, co mówi dr Bodnar. Wreszcie niedawno Ministerstwo Zdrowia postanowiło przebadać skuteczność amantadyny w wybranych szpitalach. Wśród nich znalazło się również Górnośląskie Centrum Medyczne z Katowic.

ABC Zdrowie przytacza opinię dr Agaty Rauszer-Szopy, neurologa z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Twierdzi ona, że amantadyna nie jest cudownym antidotum na koronawirusa SARS-CoV-2.

– Na naszym oddziale stosujemy amantadynę od października, póki co żadnemu z pacjentów nie pomogła. U mojego dziadka, który w kontrolnym badaniu tomografii klatki piersiowej ma ropnia płuca i zmniejszenie powietrzności płuc przez COVID, też nie zadziałała – ABD Zdrowie przytacza opinię lekarki.

W Górnośląskim Centrum Medycznym testowanie amantadyny prowadzono od 20 lutego do 30 kwietnia w ramach projektu „Skuteczność leczenia amantadyną chorych na COVID-19 (badanie TITAN)”.
Wstępne wyniki badania skuteczności amantadyny poznamy więc już wkrótce.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. GCM.