Autostrada rowerowa powstanie w Katowicach.

Autostrada rowerowa powstanie w Katowicach.

31 maja 2021 Wyłącz przez administrator

Akt notarialny podpisany.
Służyć ma nie tylko rekreacji.
Będzie stanowić ważny szlak komunikacyjny miasta.

***

Welostrada ta bowiem połączy Giszowiec, Centrum Przesiadkowe Brynów oraz Katowicki Park Leśny.

Droga dla rowerów powstanie na gruntach należących do spółki CTL Maczki-Bór. Przetarg na projekt ogłoszony zostanie w ciągu najbliższych tygodni.

– Pod koniec 2020 roku mieliśmy w Katowicach blisko 180 km tras, w tym roku powstanie ponad 13 km kolejnych, a docelowym planem jest połączenie wszystkich dzielnic miasta komfortowymi drogami rowerowymi z centrum – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Welostrada będzie fragmentem planowanego połączenia dzielnicy Giszowiec z Centrum Przesiadkowym „Brynów” o łącznej długości ok. 5,3 km. Większość tego odcinka, bo ok. 4,2 km stanowić będzie droga rowerowa o podwyższonych parametrach, która ma być wykonana w śladzie dawnej kolei piaskowej na odcinku od ul. Kolistej do włączenia w ul. Huberta.

Powstanie wygodne i bezpieczne połączenie rowerowe, jak i dla pieszych (równolegle do welostrady planowany jest chodnik i obiekty małej architektury), które umożliwi szybki dostęp do węzła przesiadkowego.

Budowa welostrady może ruszyć w połowie 2022 roku.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. Pixabay.