Wiadomo, kim był „gorliwy katolik”, który przeżegnał się, a następnie napadł na przedstawiciela Straży Jasnogórskiej zaraz po wyjściu z kościoła.

Wiadomo, kim był „gorliwy katolik”, który przeżegnał się, a następnie napadł na przedstawiciela Straży Jasnogórskiej zaraz po wyjściu z kościoła.

29 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Mężczyzna, który pięścią pobił człowieka na terenie jasnogórskiego sanktuarium, to 51-letni gliwiczanin.
Kiedy (dzięki monitoringowi wideo) został rozsławiony na cały kraj, sam zgłosił się na policję.

***

Ten akt agresji miał miejsce 19 marca. Mężczyzna pobił pracownika Straży Jasnogórskiej, ponieważ ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki.

Pobicie było bardzo brutalne. Na nagraniu, które upubliczniła policja widać, że gliwiczanin jest bardzo agresywny.

Atakuje znienacka i bardzo gwałtownie. Pięścią uderza pracownika Straży Jasnogórskiej w twarz. Bije tak mocno, że napadnięty się przewraca.

Przyczyną napaści była zwrócona gliwiczaninowi uwaga. Mężczyzna nie miał założonej maseczki. Obowiązkiem pracownika Straży Jasnogórskiej było zwrócenie uwagi, co też ten czynił.

Gliwiczanin sam zgłosił się na policję. Zrobił to, gdyż został rozsławiony przez powszechną publikację nagrania.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Śląska Policja.