Wandale budzą się na wiosnę. Co się da, to trzeba zniszczyć, a przynajmniej uszkodzić.

Wandale budzą się na wiosnę. Co się da, to trzeba zniszczyć, a przynajmniej uszkodzić.

3 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Niestety nie jest to jedyny przykład bezmyślnego niszczenia tego co stanowi naszą wspólną własność. Bo wspólne – to zarazem niczyje. Czyli do woli można dewastować.

***

Tym razem wandale nawiedzili Park Śląski. Stało się to w okresie bezpośrednio poprzedzającym Wielkanoc.

Jak donosi Park Śląski:

„Niestety zdewastowano napis >>Park Śląski<<. Dziś w nocy (2 kwietnia) ktoś zniszczył napis świetlny.

Uszkodzone zostały dwie litery. Jest nam bardzo przykro, że doszło do takiego zdarzenia, szczególnie w okresie świątecznym, który powinien być czasem radości i wzajemnej życzliwości.

Mamy nadzieję, że zaistniałą sytuacja będzie jedynie incydentem”.

Niestety, akty wandalizmu powtarzają się stale. Kilka dni temu otrzymaliśmy bulwersujące zdjęcia z Ligoty. Czytelniczka pokazuje na nich skalę dewastacji na zabytkowym murze okalającym kalwarię przy klasztorze franciszkanów.

Tam do dewastacji doszło już jakiś czas temu, ale czytelniczka zastanawia się, czy nie pojawiły się tam kolejne bulwersujące napisy – w tym wzywające do nienawiści. O tym napiszemy osobno.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***