Trwa impas na szlaku kolejowym przebiegającym przez naszą aglomerację. To konsekwencja próby kradzieży sieci trakcyjnej w Chorzowie.

Trwa impas na szlaku kolejowym przebiegającym przez naszą aglomerację. To konsekwencja próby kradzieży sieci trakcyjnej w Chorzowie.

8 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Kradzież się nie powiodła, ale skutki dokonanych przez złodziei zniszczeń nadal są odczuwalne.

***

Pisaliśmy o tym, że w poniedziałek doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej pomiędzy stacjami Chorzów Miasto oraz Chorzów Stary. W jej efekcie doszło do poważnej awarii.

Na pociąg Kolei Śląskich przewróciły się cztery słupy trakcyjne. Nikt nie zginął (mogło dojść do porażenia prądem), ale wywołało to poważne utrudnienia na szlaku kolejowym.

Na odcinku Chorzów Batory – Bytom pociągi zastąpione zostały przez autobusy. Część pociągów skierowano drogą okrężną przez Gliwice.

Skutki tego zdarzenia odczuwane są nadal. Naprawa na szlaku trwać ma do soboty.

Informacje o sytuacji na kolei można uzyskać pod nr 32 428 88 88 lub na stronie internetowej Kolei Śląskich.

Dziś o 7.20 Koleje Śląskie zamieściły m.in. następujący komunikat: „Z powodu wtórności usterki infrastruktury kolejowej nastąpiła przerwa w ruchu pociągów na odcinku Chorzów Batory – Bytom – Chorzów Batory. Na odwołanym odcinku została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa ZKA (BUS). Za utrudnienia przepraszamy”.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Koleje Śląskie.