Ten złodziej posłużył się cudzym blikiem.

Ten złodziej posłużył się cudzym blikiem.

7 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Skradł telefon a następnie wypłacił nie swoje pieniądze.

Kradzież miała miejsce w centrum Katowic.

***

Katowicka policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości nieuczciwego mężczyzny.

My natomiast przy tej okazji przypominamy jak ważne jest zabezpieczenie telefonu hasłem. Gdyby w tym przypadku zadziałała blokada, do wypłaty pieniędzy by nie doszło.

Złodziej widoczny na zdjęciu 30 stycznia tego roku ukradł na ul. Stanisława w Katowicach telefon. Następnie zjawił się przy bankomacie.

Wygenerował na skradzionym telefonie kod blik. W ten sposób dostał się do systemu bankowego i z cudzego konta wypłacił pieniądze.

Policja zakwalifikowała to jako włamanie do systemu bankowego. Apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości złodzieja. Anonimowość gwarantowana.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***