Samochodowa kamerka nagrała mężczyznę na katowickim os. Witosa niszczącego tablicę: „Uwaga. Tędy chodzą jeże”.

Samochodowa kamerka nagrała mężczyznę na katowickim os. Witosa niszczącego tablicę: „Uwaga. Tędy chodzą jeże”.

27 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Miejmy nadzieję, że on zostanie rozpoznany.
Być może słyszeliście o tej sympatycznej akcji zainicjowanej przez mieszkańca Mysłowic – nagrany na filmie mężczyzna wkłada wiele wysiłku w to, by zniszczyć to, co zrobili inni.

***

Ciężko uwierzyć w to, co widać na filmie (zdjęcia poniżej, tam również link do nagrania filmowego zamieszczonego na Facebooku).

Mężczyzna spacerujący z psem chwyta jedną z tabliczek przypominających kierowcom o tym, że na jezdni mogą pojawić się jeże.

Najpierw uderza nią o pień drzewa. Gdy nie udaje mu się jej zniszczyć, podchodzi do kolejnego drzewa i znowu mocno uderza nią o pień.

Rzuca ją także na ziemię i po niej depcze. Naprawdę bardzo wiele energii wkłada w to, by ją zniszczyć. Wreszcie udaje mu się ją połamać.

Miejmy nadzieję, że człowiek ten zostanie rozpoznany. Niech się naje wstydu. Powinien też odpowiedzieć przed sądem za swój wybryk.

Wydaje się, że pies jest znacznie bardziej inteligentny od swojego właściciela. Nie bierze udziału w tym bezmyślnym akcie wandalizmu.

Tablice „Uwaga jeże” to inicjatywa pana Sebastiana z Mysłowic. Pragnął zapobiec rozjeżdżaniu jeży przez kierowców.

Wraz z przyjacielem i z synem wykonał tablice, mające przypominać o jeżach. Najpierw pojawiły się w Mysłowicach, następnie również w Katowicach.

Zdjęcia poniżej. Pod nimi link do nagrania zamieszczonego na Facebooku.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

 

***

Link do nagrania na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ