Pies w śródmieściu Katowic.

Pies w śródmieściu Katowic.

7 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Nasza autorka przypomina, że nawet ten najsympatyczniejszy, najmilszy, najbardziej łagodny, powinien być jednak prowadzony na smyczy. I tłumaczy, dlaczego.
Co oczywiście dotyczy nie tylko Katowic, lecz również innych miast.

***

Z psem na spacer wyjść trzeba, nawet w centrum.

Właściciele tych miłych zwierząt szukają raczej ustronnych miejsc. Ale centrum to centrum, nie zawsze jest czas pójść do parku czy na skwer.

Dziwię się niektórym psiarzom, że przy ruchliwej ulicy nie trzymają psów na smyczy. Przecież o wypadek nietrudno, gdy nad psem straci się kontrolę.

Zmorą jest obskakiwanie przez zwierzęta obcych osób. Dyskusja z właścicielem często jest bezowocna.

Że rajstopy podarte… Lub zabrudzone ubranie… Przecież pupil się cieszy, chce się bawić i jest niegroźny.

A jak ktoś nie ma ochoty na zabawę z nieznanym, cudzym psem? Jest wtedy „bez serca”, „bez sumienia”. Ogólnie rzecz biorąc jest „wrogiem zwierząt”.

A co psu może wpaść do głowy? Czasem wystarczy zapach kota, którym przenika ubiór lub inny zapach, a który psu się może nie spodobać.

Najłagodniejszy niekiedy może ugryźć. Niestety, nie da się tego wytłumaczyć obrażonemu właścicielowi. AnnBS

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Pixabay.