Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach o ostatnich miesiącach – w stolicy woj. śląskiego jest najwięcej zgonów od II wojny światowej.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach o ostatnich miesiącach – w stolicy woj. śląskiego jest najwięcej zgonów od II wojny światowej.

23 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Przejmująca wypowiedź Mirosława Kańtora, kierownika USC w Katowicach dla TVN24. To co mówi urzędnik powinno dać do myślenia szczególnie tym osobom, które ciągle uważają, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ich nie dotyczy.

Kierownik USC zaznacza, że w statystyce tej ujęte są m.in. zgony, do których dochodzi na terenie szpitala tymczasowego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Ale ci, którzy bywają regularnie w pobliżu katowickich kościołów czy cmentarzy potwierdzą, że umiera bardzo wielu mieszkańców. Na cmentarzach i w świątyniach ciągle odbywają się ceremonie pogrzebowe.

Marzec 2021 roku przyniósł 770 zgonów w Katowicach. W listopadzie było ich około 600. W kwietniu (a przecież jeszcze się nie skończył) jest ich już 790.

Pomiędzy styczniem a 21 kwietniem ubiegłego roku i tego roku jest ogromna różnica. Liczba zgonów rok temu w tym okresie w Katowicach wyniosła nieco ponad 1,5 tys. Teraz ponad 2,5 tys.

TVN24 pokazał w swoim materiale kolejkę oczekujących do rejestracji zgonów. Naliczyliśmy kilkadziesiąt osób.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Pixabay.