Kierowca tego samochodu „pomylił się” i zaparkował na środku cmentarza. Jadąc przez nekropolię uszkodził ponad 20 nagrobków.

Kierowca tego samochodu „pomylił się” i zaparkował na środku cmentarza. Jadąc przez nekropolię uszkodził ponad 20 nagrobków.

2 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Policjanci twierdzą, że kierowca „utracił orientację przestrzenną”. A także „źle ocenił szerokość swego samochodu”.

To nietypowe zdarzenie miało miejsce 31 marca na cmentarzu w Orzeszu przy ul. Na Górce. Na cmentarz wjechał hyunday getz.

Zanim samochód zatrzymał się, uszkodził w sumie 22 nagrobki. Dobrze, że żadna z mogił nie załamała się pod ciężarem samochodu.

Za kierownicą auta siedział 88-letni mężczyzna. Policjanci ukarali kierowcę mandatem oraz punktami karnymi.

Skierowali również do starostwa wniosek o przeprowadzenie badań lekarskich. Mają one wykazać, czy starszy pan może nada posiadać prawo jazdy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Policja Śląska.