Kierowca dostawczaka zatrzymał się, prawdopodobnie po to, by zabrać urwane lusterko z miejsca wypadku. Odjechał nie udzielając pomocy rowerzyście.

Kierowca dostawczaka zatrzymał się, prawdopodobnie po to, by zabrać urwane lusterko z miejsca wypadku. Odjechał nie udzielając pomocy rowerzyście.

27 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Pomóżmy w ustaleniu sprawcy potrącenia rowerzysty pod Tarnowskimi Górami.
Rowerzysta, na skutek odniesionych obrażeń, zmarł.

***

Do wypadku doszło 2 czerwca 2020 roku w Czekanowie na ul. Gliwickiej. To tam kierowca widocznego na zdjęciach (i na nagraniu) samochodu dostawczego potrącił 66-letniego rowerzystę. Ustalono, że było to około 16.55.

Z nagrania wynika, że rowerzysta jechał prawidłowo i bardzo blisko krawędzi jezdni. Widać również, że kierowca samochodu nie zachował bezpiecznej odległości, kiedy go wyprzedzał.

Można nawet odnieść wrażenie, że samochód dostawczy jechał zbyt blisko prawej krawędzi jezdni. Wyprzedzając rowerzystę auto nawet nie zbliżyło się do linii przerywanej, rozdzielającej przeciwległe kierunki ruchu na drodze.

Po wypadku kierowca zatrzymał się. Pobiegł w kierunku miejsca wypadku. Następnie wrócił do auta i odjechał.

Nie udzielił pomocy potrąconemu. Uciekł nie wzywając pogotowia. Dlatego policja przypuszcza, że biegł, by zabrać urwane lusterko.

66-letni rowerzysta był mieszkańcem Świętoszowic. W październiku 2020 roku zmarł na skutek odniesionych w wypadku obrażeń.

Policja apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości kierowcy i identyfikacji pojazdu. Szczególna prośba kierowana jest do osób, które być może mają nagrania z rejestratorów samochodowych.

Publikujemy zdjęcia pokazujące moment wypadku. Widać (choć niewyraźnie) rowerzystę. Następnie widać jak leży. Kamera monitoringu zarejestrowała również biegnącego kierowcę.

Poniżej zdjęcia. Pod zdjęciami link do nagrania filmowego.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

***

Aby zobaczyć nagranie filmowe kliknij poniżej.