Idąc chodnikiem wyrzucał zawartość trzymanego w dłoniach portfela? Wariat?

Idąc chodnikiem wyrzucał zawartość trzymanego w dłoniach portfela? Wariat?

29 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

A skądże. Portfel nie nie był jego własnością.
Mężczyzna znalazł go w okolicach sklepu i zgodnie z dewizą: „znalezione – nie kradzione” postanowił przywłaszczyć gotówkę.

***

Mężczyznę, przeglądającego zawartość portfela, a następnie wyrzucającego część jego zawartości w krzaki, zauważył policjant, który właśnie jechał na służbę do jednego z katowickich komisariatów.

Policjant zażądał wyjaśnień. Kiedy okazało się, że w portfelu są dokumenty innej osoby, domniemany wariat został zatrzymany.

Już na komisariacie mężczyzna wyjaśnił, że cudzy portfel znalazł w okolicy sklepu spożywczego. Idąc do domu wyjął z niego gotówkę i dokumenty. Resztę zaś wyrzucił w krzaki.

Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy. Grozi za to nawet trzyletnie więzienie.

Policja przypomina, że w razie znalezienia przedmiotu czy dokumentu należącego do innej osoby, mamy obowiązek w ciągu dwóch tygodni powiadomić o tym policję, instytucję, która wydała dokument, bądź też zamieścić ogłoszenie w internecie czy na słupach i tablicach ogłoszeniowych.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Pixabay.