Dziś rozpoczął się kolejny sezon roweru miejskiego. Uruchomiono wypożyczalnie.

Dziś rozpoczął się kolejny sezon roweru miejskiego. Uruchomiono wypożyczalnie.

1 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

W tym roku w Katowicach będziemy mieli do dyspozycji aż 107 stacji roweru miejskiego. Bicykle będą systematycznie dezynfekowane, ale sami również nie zapominajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa – wówczas wypożyczenie roweru będzie całkowicie bezpieczne.

***

Z rowerów miejskich możemy korzystać od dziś aż do listopada. Przypomnijmy, że pierwsze trzy stacje zostały testowo uruchomione w 2015 r.

W 2019 r. było ich już 76. Zaś w 2020 – 83.

Rower miejski cieszy się niesłabnącą popularnością. Tylko w ub. roku w systemie zarejestrowało się kolejnych ponad 8 tys. osób. Łączna liczba zarejestrowanych to 71,5 tys. osób.

W kolejnych miesiącach zostaną otwarte dalsze stacje. Zwiększa się także liczba rowerów – będziemy dysponowali ponad 800 jednośladami.

20 z nich to w zasadzie nie są jednoślady. To rowery cargo ze skrzynią przystosowaną do przewożenia ładunków do 100 kg lub czworga małych dzieci.

– W kolejnych latach będziemy zagęszczać i rozszerzać sieć roweru miejskiego – zapewnia prezydent Katowic Marcin Krupa. – Katowice to miasto przyjazne rowerzystom. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej. Jej istotną częścią jest sieć wypożyczalni rowerów miejskich, którą systematycznie rozbudowujemy – dodaje.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***