Dla wandali nic się nie liczy – po dzisiejszej nocy należy obawiać się, że nie pozwolą na godne upamiętnienie zasłużonej katowiczanki, która zginęła w katastrofie lotniczej.

Dla wandali nic się nie liczy – po dzisiejszej nocy należy obawiać się, że nie pozwolą na godne upamiętnienie zasłużonej katowiczanki, która zginęła w katastrofie lotniczej.

5 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

O tym nie da się ze spokojem myśleć.

W rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia, ma nastąpić uroczyste odsłonięcie muralu poświęconego Krystynie Bochenek.

Tej nocy wandal po raz kolejny dobrał się do ściany kamienicy, na której mural powstaje.

Przesłano nam link do filmu, na którym widać wandala w akcji, jego podpis oraz zdjęcia muralu. Może ktoś go zna lub rozpozna?

***

Zdjęcia z filmu i zdjęcia muralu zamieszczamy poniżej. Osobno zamieszczamy link do strony na Facebooku, gdzie pan Adam Witkowski zamieścił nagranie filmowe oraz zdjęcia.

Pan Adam napisał (do czego się przyłączamy): „Człowieku. Chciałeś być sławny, to proszę bardzo. 10 kwietnia ma nastąpić odsłonięcie muralu pani Krystyny Bochenek [tzn. jej poświęconego], która tragicznie zginęła w katastrofie tupolewa w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

Jest to wspólne przedsięwzięcie „Gazety Wyborczej” i Urzędu Miasta Katowice.

Niestety jakiś (…) dzisiaj, tj. 5 kwietnia około godz. 1 w nocy chciał się pochwalić swoją artystyczną duszą i dodał co nieco do muralu (widocznie mu się nie podobało).

Sprawa zostanie zgłoszona na policję i tu prośba do ludzi. Ponieważ to nie jest pierwszy raz, kiedy ten „artysta” na cel bierze kamienicę przy ul. Wojewódzkiej 48 w Katowicach.

Prosimy wszystkich, którzy rozpoznają „artystę” (na jednym zdjęciu widać jego podpis) o zgłoszenie go organom ścigania lub mojej osobie.

A ty, „artysto”, no cóż, nie chcę cię znać, ale do 10 kwietnia jeszcze parę nocek zostało – masz szansę się wykazać.

Proszę o udostępnianie postu”.

Link do postu Adama Witkowskiego. Zdjęcia dokumentujące akt wandalizmu poniżej:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5241592872581495&id=100001925033658

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***