Czy w Katowicach powstanie stok narciarski? Lub tor saneczkowy kilka razy dłuższy niż ten w parku Kościuszki?  Radni apelują, by Katowice kupiły… kawałek Katowic.

Czy w Katowicach powstanie stok narciarski? Lub tor saneczkowy kilka razy dłuższy niż ten w parku Kościuszki? Radni apelują, by Katowice kupiły… kawałek Katowic.

3 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Gdyż ten akurat fragment Katowic należy dziś do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. A SRK niedawno wystawiła go na sprzedaż.

To może być wyjątkowa atrakcja – czy dla odwiedzających Katowice, czy dla samych mieszkańców. Nawet bez zagospodarowania jest wyjątkowo interesującym miejscem.

Ma też niesamowity potencjał. Dobry pomysł na jej zagospodarowanie i pojawi się kolejna niesamowita „miejscówka” w stolicy woj. śląskiego.

Chodzi o hałdę w Kostuchnie. Już dziś jest to wyjątkowe i unikalne miejsce.

Wielkim orędownikiem odkupienia hałdy od SRK przez miasto jest radny Dawid Kamiński. Wsparli go radni Krzysztof Pieczyński i Borys Pronobis.

„Jest to drugi pod względem wysokości punkt w Katowicach, dzięki czemu widoki z tego miejsca są niesamowite. Przy dobrej pogodzie widać Tatry gołym okiem. Muzycy nagrywają na niej swoje teledyski. Nie jest też tajemnicą, że hałdy są swoistą wizytówką Śląska. A już na pewno aktualnie jest to główna atrakcja Kostuchny, istniejąca od wielu lat” – pisał radny Kamiński w interpelacji.

Zaś w piśmie, skierowanym do prezydenta, radni Kamiński, Pronobis i Pieczyński piszą:

„Hałda ma ogromny potencjał turystyczno-rekreacyjny. Można na jej terenie i wokół stworzyć miejsce, z którego miasto Katowice i Kostuchna będą dumne. Jeśli obecnie rozpisywany przetarg dojdzie do skutku, będzie to prawdopodobnie ostatnia szansa, aby miasto stało się właścicielem tych unikalnych terenów mających również znaczenie historyczne”.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Dawid Kamiński/Facebook.