Czas, start. Od dziś jest miesiąc na zgłaszanie projektów Zielonego Budżetu w Katowicach.

Czas, start. Od dziś jest miesiąc na zgłaszanie projektów Zielonego Budżetu w Katowicach.

27 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Do 27 maja możemy zgłaszać pomysły na to, jak miasto ma wydać 3 mln zł na tzw. zielone projekty. Czy zaproponujemy nowe parki, domki dla kotów, oczyszczenie brzegów któregoś z potoków? To już zależy od nas.

– Pierwsza edycja Zielonego Budżetu pokazała, że katowiczanie mają wiele pomysłów na zagospodarowanie i zazielenienie ich najbliższego otoczenia. Potwierdziła to liczba zgłoszeń, jak i zróżnicowanie projektów. Wierzę, że również tegoroczna wiosna przyniesie podobne rezultaty – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Projekty przejdą weryfikację formalną i merytoryczną. Następnie oceni je komisja złożona z ekspertów oraz urzędników.

Najciekawsze i najbardziej wartościowe zostaną zrealizowane w 2022 r. Zgłaszać można pomysły dotyczące sadzenia roślinności, odnawiania skwerów i parków, tworzenia łąk kwietnych czy projekty związane z opieką nad starymi drzewami.

Można zgłaszać pomysły związane z opieką czy ochroną zwierząt. Brane też będą pod uwagę propozycje dotyczące szkoleń, zajęć czy warsztatów związanych z szeroko rozumianą ekologią.

W pierwszej edycji Zielonego Budżetu mieszkańcy zgłosili 128 projekty. Wybrano 54.

Niektóre z nich: zielony skwer przed Superjednostką, ogród deszczowy w Brynowie, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów w Nikiszowcu, Janowie, Szopienicach, Burowcu i Dąbrówce Małej. Budki lęgowe dla ptaków w Ligocie i Panewnikach.

Więcej informacji na stronie katowickiego magistratu w zakładce Zielony Budżet.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice.