Bieg Korfantego 2021. Ruszają zapisy.

Bieg Korfantego 2021. Ruszają zapisy.

8 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Trasa tradycyjnie przebiegała przez Katowice i Siemianowice Śląskie.

Tym razem jednak nie będzie klasycznego startu czy mety ani jednej trasy.

***

Wielki Ślązak i wielki Polak Wojciech Korfanty urodził się w Siemianowicach Śląskich. W Katowicach przez wiele lat mieszkał.

Już po raz 27. pamięć tego wybitnego syna Ziemi Śląskiej zostanie uczczona poprzez organizację imprezy sportowej.

Specjalną koszulkę (edycja limitowana – fot. niżej) otrzymają ci uczestnicy imprezy, którzy osiągną najlepsze wyniki.

– Z przodu koszulki umieściliśmy zdjęcie „Pierona”, czyli pociągu pancernego wykorzystywanego w trakcie walk, a z tyłu zdjęcia powstańców, którym w ten sposób chcieliśmy oddać hołd – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic. – Dodatkowo umieściliśmy napis podkreślający fakt, że powstanie było zwycięskie. Bo musimy pamiętać, że plebiscyt zorganizowany w marcu 1921 roku został przez Polskę przegrany i zgodnie z ustaleniami z Wersalu zdecydowana większość obszaru Górnego Śląska powinna pozostać w granicach Niemiec. Jednak zryw powstańczy, którym kierował Wojciech Korfanty, wywarł taki wpływ na międzynarodową opinię publiczną, że ostatecznie duża część terytorium, w tym Katowice, zostały włączone do Polski. Bez powstania prawdopodobnie nie byłoby to możliwe – dodaje.

Bieg ma dystans 10 km. Tym razem, z powodu pandemii, nie będzie klasycznego startu i mety, jednej daty, ani ściśle wyznaczonej trasy.

Uczestnicy rejestrują się na www.datasport.pl, pobierają specjalną aplikację (rejestrator GPS), następnie mają pokonać dystans 10 km na dowolnie wybranej przez siebie trasie. Mają na to czas pomiędzy 20 kwietnia a 3 maja. Aplikacja zarejestruje wszystkie potrzebne parametry i uwzględni uczestnika w tabeli wyników.

Oprócz najlepszych biegaczy koszulki otrzyma również 10 osób, które wykonają zdjęcia dokumentujące ich bieg i wyślą na adres sport@mosir.katowice.pl.

Regulamin biegu dostępny jest na stronie www.mosir.katowice.pl.
Aplikacja do pobrania: https://bit.ly/3rV0msB.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. również.