Minister zdrowia ostrzega: „Czekają nas trudne tygodnie”.  Na szczęście wśród kolejnych województw, w których od dziś obowiązuje lockdown, nie ma woj. śląskiego.

Minister zdrowia ostrzega: „Czekają nas trudne tygodnie”. Na szczęście wśród kolejnych województw, w których od dziś obowiązuje lockdown, nie ma woj. śląskiego.

15 marca 2021 Wyłączono przez administrator

Wiele zależy od nas samych.

***

Od dziś znowu zamknięte są galerie handlowe (większość sklepów), sauny czy hotele w województwach mazowieckim i lubuskim.

Wcześniej ostre obostrzenia wróciły w woj. pomorskim oraz w woj. warmińsko-mazurskim. Przyczyna w każydm z tych przypadków taka sama.

Przyczyną jest niepokojąco szybki przyrost zakażeń w każdym z tych województw. Przybywa też ciężkich przypadków.

Bojąc się, że służba zdrowia nie podoła, rząd więc decyduje się na ponowne nakładanie obostrzeń.

Czy woj. śląskie też może czekać zaostrzenie rygorów stanu epidemii? Nie można tego wykluczyć.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wczoraj napisał: „W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań wynosi ok. 25% (w ujęciu tygodniowym). Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się!”

To oczywiście odnosi się do całego kraju. Niemniej wczoraj według komunikatu resortu zdrowia Śląskie było na drugim miejscu w Polsce pod względem liczby nowych (stwierdzonych) zakażeń. Zaraz po Mazowieckim.

Podobnie było według wcześniejszego komunikatu (13 marca). Tak samo dzień wcześniej (12 marca).

Niewątpliwie ważne, byśmy pamiętali o zasadach bezpieczeństwa. Maseczka nie gryzie.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Na zdjęciu: montaż zbiornika z tlenem (ubiegły rok) przy szpitalu tymczasowym zorganizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Fot. ŚUW.