Miała osiemnaście lat i propozycję pracy w gastronomii.  Tymczasem musiała świadczyć usługi seksualne w Katowicach, Sosnowcu, Cieszynie a potem w Niemczech.

Miała osiemnaście lat i propozycję pracy w gastronomii. Tymczasem musiała świadczyć usługi seksualne w Katowicach, Sosnowcu, Cieszynie a potem w Niemczech.

12 marca 2021 Wyłącz przez administrator

Kazano jej uprawiać seks z coraz to większą liczbą mężczyzn.

***

Czy młoda, dziś 24-letnia kobieta, ma jeszcze szansę na normalne życie?

Czy może są doświadczenia psychiczne i fizyczne tak silne, że na zawsze zabiorą temu, głęboko skrzywdzonemu człowiekowi, szansę na choćby namiastkę spokoju?

Jak to się dzieje, że w XXI wieku dręczone kobiety nadal mają tak nikłe szanse na pomoc? Lub bardzo długo muszą na nią czekać?

Koszmar młodej, zwerbowanej do agencji towarzyskiej kobiety, zaczął się, gdy ta miała zaledwie osiemnaście lat. Dziewczyna była w bardzo trudnej sytuacji życiowej i szukała pracy.

Ta sytuacja zmusiła ją do podejmowania tak szybkich kroków, że zdecydowała się na pierwszą jej zaproponowaną. To miała być praca w gastronomii.

Zamiast tego została zwerbowana do agencji towarzyskiej. Świadczyła usługi w Sosnowcu, Katowicach i Cieszynie.

Potem została przewieziona do Niemiec. Werbujący ją do rzekomej pracy w gastronomii 32-latek zabrał jej wszystkie pieniądze.

Nie zarabiała nic i nie miała niczego. Nękana fizycznie i emocjonalnie, ze złamaną psychiką, młoda kobieta zmuszana była do prostytuowania się z coraz większą ilością klientów.

Usiłowała przerwać koszmar, w jakim przyszło jej żyć. Postanowiła uciec.

Jeden z sutenerów, skazany już 38-latek, obiecał jej wyjazd do Anglii. Stamtąd – według obietnic – miałaby możliwość swobodnego powrotu do Polski.
Wbrew zapewnieniom, nie mogła decydować o niczym.
Pozbawionej ludzkich praw kobiecie, udało się wrócić do kraju w 2017 r. Miała wtedy 20 lat.

9 marca 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciw dwóm mężczyznom. Postawiono im zarzuty popełnienia zbrodni: handlu ludźmi i czerpania korzyści z prostytucji.

Decyzja o powołaniu Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu ma na celu usprawnienie prac prokuratur regionu katowickiego – wyjaśnił prok. Łubniewski.
pat.c

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Pixabay.