Jedna osoba zginęła, inne ucierpiały.  W gaszeniu pożaru, do którego doszło w jednej z mysłowickich kamienic, uczestniczyli strażacy z Mysłowic, Katowic i Sosnowca.

Jedna osoba zginęła, inne ucierpiały. W gaszeniu pożaru, do którego doszło w jednej z mysłowickich kamienic, uczestniczyli strażacy z Mysłowic, Katowic i Sosnowca.

1 marca 2021 Wyłącz przez administrator

Pierwsze doniesienia mówiły o wybuchu, czego jednak nie potwierdzono.

***

Wewnątrz mieszkania na parterze kamienicy przy ul. Wysockiego strażacy rzeczywiści znaleźli butlę gazową. Była jednak cała.

Z narażeniem życia wynieśli ją na zewnątrz. Następnie schłodzili, by nie rozszczelniła się i nie eksplodowała.

Pożar zauważono po godz. 21. Część mieszkańców wyszła samodzielnie z budynku. Dwie osoby uratowali strażacy.

Jedna z nich trafiła do szpitala. Druga nie wymaga opieki szpitalnej.

Niestety wewnątrz budynku znaleziono również jedną nieprzytomną osobę. Mimo długiej reanimacji nie udało się jej uratować.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Zdjęcia: Adrian Panasiuk, radny miasta Mysłowice.