Jak zmienią się tablice informujące o nazwach ulic w Katowicach? Tak czy tak?

Jak zmienią się tablice informujące o nazwach ulic w Katowicach? Tak czy tak?

26 marca 2021 Wyłącz przez administrator

Magistrat zaproponował dwa warianty tablic Systemu Informacji Miejskiej. Teraz decyzja należy do mieszkańców.

Katowiczanie zaproszeni do głosowania. Nowe tablice pojawią się jeszcze w tym roku.

***

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy się włączyć w proces tworzenia Systemu Informacji Miejskiej dla Katowic – mówi Grzegorz Hańderek, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (ASP). – Przygotowaliśmy dwa warianty rozwiązań.

Jeden z wariantów ma charakter kontrastowy. Drugi jest neutralny.

– Koncepcja kontrastowa nawiązuje do kolorów heraldycznych, czyli zestawienia wykorzystywanego w identyfikacji miasta. To charakterystyczne połączenie, które już jest kojarzone z Katowicami. Dzięki zestawieniu ciemnej szarości, bieli i żółci gwarantuje maksymalne kontrasty. Jest to połączenie rekomendowane dla osób starszych i z dysfunkcją wzorku, zapewniające odcinanie się od tła – mówi dr Zofia Oslislo-Piekarska z ASP. – Z kolei koncepcja neutralna to nawiązanie do pierwszych tablic drogowych w Katowicach. Połączenie bieli i ciemnej szarości daje maksymalny kontrast. To kolorystyka również odpowiednia dla osób z dysfunkcją wzroku.

Głosować można w budynku Urzędu Miasta – Rynek 13 (urna na głosy znajduje się na parterze) lub za pośrednictwem strony Katowice.eu. Ostatni dzień głosowania to 31 marca.

Nowe tablice pojawią się w Katowicach pod koniec tego roku. Najpierw w śródmieściu, potem w Nikiszowcu, a później w innych częściach miasta.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice.