Biedronka i Lidl wycofują mięso.  Chodzi o mięso drobiowe, w którym wykryto bakterie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Biedronka i Lidl wycofują mięso. Chodzi o mięso drobiowe, w którym wykryto bakterie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

5 marca 2021 Wyłączono przez administrator

Jeśli je kupiliście – rekomenduje się jego wyrzucenie.

***

Biedronka: chodzi o filet z piersi kurczaka firmy Animex. „Sznycel z fileta z piersi kurczaka”, porcja o wadze 300 g, ma termin przydatności do spożycia do 7 marca br.

Numer partii 2272003053 został skażony bakteriami Salmonelli. Mięso należy wyrzucić.

Ci klienci, którzy odniosą je do Biedronki wraz z opakowaniem (chodzi o identyfikację nr. serii) otrzymają zwrot zapłaconych pieniędzy.

Lidl: w tym wypadku Salmonellę wykryto w mięsie mielonym z kurczaka. Producentem również był Animex.

Skażony produkt w Lidlu ma nr serii 2261003858. Tego mięsa również nie należy spożywać.

Poniżej zdjęcia opakowań obu skażonych partii produktu.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***