Zmienią się kolejne części Katowic.  Tam, gdzie są nieużytki, powstaną mieszkania, obiekty usługowe, parki, tereny przeznaczone do uprawiania sportu i rekreacji.

Zmienią się kolejne części Katowic. Tam, gdzie są nieużytki, powstaną mieszkania, obiekty usługowe, parki, tereny przeznaczone do uprawiania sportu i rekreacji.

10 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Jeden taki obszar będzie niedaleko ul. Ceglanej.

Kolejny – w okolicach Wiertniczej i Leopolda.

***

W pierwszym przypadku chodzi o obszar rozciągający się od ulicy Zgrzebnioka do autostrady A4, ograniczony od zachodu i wschody odpowiednio ul. Kościuszki i ul. Meteorologów. Radni przyjęli dla nie plan zagospodarowania przestrzennego.

Na tym terenie powstawać będą osiedla mieszkaniowe. Będą również rozwijane usługi ze szczególnym uwzględnieniem działalności rekreacyjno-sportowej.

Plan wyznacza obszary terenów zieleni urządzonej i izolacyjnej, a także stref zielonych wymagających ochrony i ukształtowania. Wskazuje też możliwe ciągi piesze i rowerowe.

Kolejny plan zagospodarowania przestrzennego dotyczy terenu pomiędzy ulicami: Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Wiertniczą oraz wynikającym z planu obowiązującego przedłużeniem ulicy Podhalańskiej.

Tam z kolei powstać mają tereny parkowe o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym oraz edukacyjno-dydaktycznym. Znajdujący się w tej części miasta staw będzie pełnił funkcję zbiornika retencyjnego.

Za BP UM Katowice. Fot. M. Drygas.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.