Ze stopą bezrobocia zaledwie 4,5% zajmujemy drugie miejsce po Mazowszu pod względem najmniejszej liczby osób niezatrudnionych oficjalnie w całej Polsce.

Ze stopą bezrobocia zaledwie 4,5% zajmujemy drugie miejsce po Mazowszu pod względem najmniejszej liczby osób niezatrudnionych oficjalnie w całej Polsce.

18 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Najłatwiej na Śląsku dostać pracę w Katowicach najtrudniej zaś w Bytomiu. Kogo pracodawcy poszukują najczęściej?

***

Najbardziej poszukiwani fachowcy na terenie naszego województwa to kucharze, kierowcy elektromechanicy i operatorzy wózków widłowych.

Zarówno Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach jak i powiatowe w stolicy woj. śląskiego oraz innych miastach na czas pandemii koronawirusa służą mieszkańcom wsparciem w postaci tarczy antykryzysowej a także ofertą kursów i szkoleń zawodowych.

Nie jest to zbyt wiele, biorąc pod uwagę, że niektóre branże nie mogą normalnie działać już od miesięcy. Szczęście mają ci pracownicy, którym wypłaca się postojowe.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Pixabay.