Zakazy stanu epidemii? Nie tutaj.  Ten lokal zaprasza na walentynkową imprezę. Przytulanie się i całusy – dozwolone.

Zakazy stanu epidemii? Nie tutaj. Ten lokal zaprasza na walentynkową imprezę. Przytulanie się i całusy – dozwolone.

4 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Przed trzema dniami wznowiła swoją działalność bytomska kawiarnia W Lufcie, która jako jedyna w okolicy funkcjonuje jak dawniej. Czyli mimo obowiązujących obostrzeń zaprasza swoich gości do środka i udostępnia im na miejscu swoje menu.

– Pozamykane inne lokale, jak również działalność ograniczona do jedzenia na wynos, to efekt powszechnej niewiedzy społecznej oraz zakłamania medialnego – mówi z pełnym przekonaniem manager Magda Szymańska. – W porozumieniu z prawnikami oraz dogłębnym zapoznaniu się z Konstytucją i odpowiednimi ustawami, rozporządzenie o zawieszeniu działalności lokali gastronomicznych z powodu pandemii koronawirusa nie ma mocy prawnej. Restauracje bary i kawiarnie mogą działać i przyjmować gości. Kontrola sanepidu potwierdziła u nas obecność wszelkich środków higieny i bezpieczeństwa, jakie wymagane są w obecnej sytuacji. Stan rzeczy w innych lokalach, gdzie nie można usiąść lub są całkiem zamknięte, to efekt powszechnego zastraszenia i braku znajomości przepisów.- dodaje pani manager.

Mimo codziennych kontroli policji. Mimo dużego prawdopodobieństwa finału tej sprawy w sądzie, lokal tętni życiem i czyni plany na przyszłość, co widać na załączonych zdjęciach.

Dodajmy od siebie, że jak zawsze apelujemy o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Chrońmy siebie, ale przede wszystkim innych.

Stosujmy środki ochrony osobistej, dezynfekujmy ręce i pilnujmy dystansu społecznego. To ostatnie oczywiście nie dotyczy osób, z którymi przebywamy na co dzień.

Kilka zdjęć poniżej.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

[rl_gallery id=”25370″]