W planach jest bardzo mocne zaostrzenie nakazu zakrywania ust oraz nosa. Posypią się mandaty?

W planach jest bardzo mocne zaostrzenie nakazu zakrywania ust oraz nosa. Posypią się mandaty?

19 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Przyłbice powędrują do kosza. Nie tylko zresztą one.

Nowe zasady mogą zacząć obowiązywać dosłownie za kilka dni.

***

Koniec z zakrywaniem ust oraz nosa przyłbicami z tworzywa sztucznego. Będą zakazane.

Chustki oraz szaliki nie będą już dozwolone jako sposób zakrycia twarzy. Znowu powrócą do swej pierwotnej roli – osłaniania szyi (bo przecież coraz mniej pań nosi chusty na głowie).

Twarz ma być zakrywana tylko i jedynie maseczką: medyczną, z materiału lub antysmogową. Rząd zamierza wprowadzić ten obowiązek już w najbliższym tygodniu.

Karą za nieposiadanie maseczki ma być mandat. Oczywiście możemy odmówić jego przyjęcia i walczyć o unieważnienie kary w sądzie.

Pamiętajmy jednak o tak wielu osobach, które zmarły lub straciły zdrowie na skutek ciężkiego wariantu zakażenia koronawirusem. Chrońmy siebie i innych nawet wówczas, gdy uznajemy niektóre rygory rządowe za nielegalne.

Na zdjęciu: wojewoda śląski i premier bez nałożonych na twarze szalików. Co zrozumiałe o tej porze roku. Zdjęcie z lipca 2020 r.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. ŚUW.