Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Katowicach rusza na ratunek ptakom zimującym na jednym ze stawów. Prosi o pomoc w transporcie dużych worków karmy w skuciu lodu.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Katowicach rusza na ratunek ptakom zimującym na jednym ze stawów. Prosi o pomoc w transporcie dużych worków karmy w skuciu lodu.

13 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Skontaktowała się z nami przedstawicielka TOZ w Katowicach. Prosi o udostępnienie apelu, zamieszczonego na stronie organizacji:

„Kochani, przez kolejnych kilka dni potrzebujemy pomocy w transporcie po duże worki karmy dla ptaków na jednym ze stawów oraz do tego stawu. Niestety nie udało się dziś skuć tafli lodu, a mrozy, według zapowiedzi mają nadal trwać.
Siostrzane organizacje niestety walczą już o życie łabędzi, które przymarzły, zamarzały lub traciły siły z głodu i wycieńczenia na innych śląskich stawach. Obecnie podobne problemy grożą ptakom ze zdjęcia.

Chcemy tam dotrzeć z karmą maksymalne co 2 dzień, idealnie w godzinach południowych. Prosimy o wiadomości prywatne”.

Pani Monika dodaje, że oprócz pomocy w transporcie potrzebna jest również pomoc w skuciu lodu. Co do obu kwestii kontakt poprzez stronę TOZ Katowice na Facebooku (Wyślij Wiadomość).

W tym konkretnym przypadku chodzi o Stawiki (Wake Zone) na granicy Sosnowca i Katowic. Straż pożarna interweniowała, jednak druhowie mieli też inne zadania i nie mogli skuć lodu, więc ten problem pozostał.

Inny możliwy kontakt przez stronę WWW TOZ Katowice:
katowice.toz.pl

Aby pokazać, co grozi ptakom przy obecnych mrozach, pani Monika przesłała nam zdjęcia z akcji ratowania łabędzi na Wiśle, z których wybrane zamieszczamy poniżej.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

[rl_gallery id=”25629″]