Szokujący obrazek z Bytomia.  Karetka nie mogła podjechać pod blok.  Ratownicy medyczni z wiekową pacjentką musieli brnąć przez błoto, by minąć rozlewisko.

Szokujący obrazek z Bytomia. Karetka nie mogła podjechać pod blok. Ratownicy medyczni z wiekową pacjentką musieli brnąć przez błoto, by minąć rozlewisko.

25 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Te obrazki powinien zobaczyć prezydent Bytomia. I mamy nadzieję, że służby prasowe bytomskiego magistratu spełnią naszą prośbę.

Wysyłamy e-mail z informacją o zdjęciach i relacji naszej czytelniczki o tym, jaka sytuacja ma miejsce przy ul. Tysiąclecia 14.

Karetka przywiozła 90-letnią pacjentkę, która po pobycie w szpitalu powracała do domu. Jak widać, ambulans nie mógł podjechać pod blok.

Nasza czytelniczka twierdzi, że ratownicy bali się, iż karetka utknie w rozlewisku. Brnęli przez nie wraz z wiekową panią, siedzącą na wózku inwalidzkim.

To sytuacja, którą doprawdy trudno skomentować. Nasza czytelniczka twierdzi, że rozlewisko tworzy się w tamtym miejscu od kilku lat.

Powstaje po roztopach, opadach deszczu lub wtedy, gdy przyjdzie odwilż. Nasza czytelniczka: „Gdy pada, gdy odwilż, tak mamy już od paru lat. Dojście do śmietnika np. to brodzenie w błocie”.

Pytaliśmy, kto ponosi odpowiedzialność za ten stan rzeczy. Czytelniczka mówi, że do wspólnoty mieszkaniowej należy chodnik położony bezpośrednio przy wejściach do klatek schodowych.

Reszta ma należeć do miasta. W tym właśnie ten teren, który widać na zdjęciach.

Pytamy więc zarówno administrację wspólnoty, jak i miasto o tę sytuację. Prosimy o odpowiedź, jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy.

Nam przychodzi na myśl niesprawna kanalizacja deszczowa, ale problem być może tkwi gdzie indziej. Chcemy też dowiedzieć się, co zostanie zrobione, by nie dochodziło do takich sytuacji jak ta, widoczna na zdjęciu.

Tu chodzi nie tylko o komfort i wygodę życia. Tu chodzi również o ludzką godność.

Kolejne zdjęcia poniżej.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***