Kolejny wodny plac zabaw powstaje w Katowicach.  Rusza budowa trzeciego wodnego placu zabaw w Katowicach.

Kolejny wodny plac zabaw powstaje w Katowicach. Rusza budowa trzeciego wodnego placu zabaw w Katowicach.

22 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Jako pierwszy powstał ten w Dolinie Trzech Stawów i cieszył się niezmierną popularnością.

Następnie powstały wodne place zabaw w Piotrowicach i na Załężu. Będzie i czwarty – prace budowlane mogą się właśnie rozpocząć.

***

Ten kolejny wodny plac zabaw realizowany jest za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego (jak zresztą i poprzednie). Pojawi się na Tysiącleciu.

– Poprzez Budżet Obywatelski powstają nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, tysiące książek trafiło do bibliotek. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Katowic, dzieci i młodzież mogą korzystać między innymi z wodnych placów zabaw – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wodny plac zabaw powstaje w rejonie ul. Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej. 11 lutego wykonawca otrzymał zezwolenie na budowę.

Wodny plac zabaw gotowy ma być w połowie maja. Jego koszt to przeszło 2 mln. zł.

Nowy wodny plac zabaw, podobnie jak te już istniejące, będzie podzielony na strefy dla młodszych i starszych dzieci.
Obiekt będzie ogrodzony, otoczony murkiem z siedziskami i wyposażony w zaplecze sanitarne, oraz ławki i stojaki dla rowerów.

Rozrywkę zapewnią urządzenia wodne z dyszami i tryskaczami i fontannami, m.in.: armatka wodna, kwiatki nabierające wodę i gejzer ziemny.

Plac zostanie objęty monitoringiem. Będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. również.