Kolejne miejsca spacyfikowane za to, że zostały otwarte. Policyjne działania przeciwko właścicielom i klientom pubów Tapster i Briff w Pszczynie.

Kolejne miejsca spacyfikowane za to, że zostały otwarte. Policyjne działania przeciwko właścicielom i klientom pubów Tapster i Briff w Pszczynie.

21 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Do akcji zmobilizowano zadziwiająco znaczące siły.

Na miejsce przyjechali m.in. funkcjonariusze z Katowic.

***

Zauważmy, że dzieje się to w tym samym czasie, kiedy policja masowo zamieszcza na swoich stronach internetowych wezwania do obywateli, by pomogli w identyfikacji kolejnych przestępców, rejestrowanych przez kamery monitoringu.

Akcja rozpoczęła się wczoraj późnym popołudniem. Jak twierdzą obecni na miejscu, pod klub podjechało kilkanaście radiowozów.

Tak wielkie siły policji zostały użyte wobec lokalu, wewnątrz którego piło kawę czy jadło posiłek zaledwie kilka osób.

Zaniepokojony właściciel zadzwonił do posła Lewicy Przemysława Koperskiego. Ten zjawił się na miejscu z interwencją poselską.

W obronę lokalu zaangażowali się również działacze Konfederacji. Wraz z relacją z działań policyjnych zamieścili następującą informację:

„Byliśmy kilka dni temu w Briff i Tapster by zebrać podpisów pod ustawą otwierającą gospodarkę. Dziś odbyła się kontrola sanepidu z kilkudziesięcioma policjantami w tych restauracjach”.

Policyjne działania przeprowadziły policja wraz z sanepidem. Policja miała rzekomo zapewnić asystę pracownikom sanepidu.

Jak z tego wynika obawiano się, że pracownikom sanepidu może zagrażać jakieś wielkie niebezpieczeństwo podczas wizyt w lokalach. Policja na swoich stronach internetowych (w chwili pisania artykułu) w żaden sposób nie odnosiła się do przeprowadzonych działań.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Na zdjęciu: interwencja sanepidu i policji. Fragment nagrania wykonanego na miejscu przez jednego ze świadków.