Kilka dni po poluzowaniu obostrzeń, rząd informuje o możliwości ich przywrócenia.

Kilka dni po poluzowaniu obostrzeń, rząd informuje o możliwości ich przywrócenia.

16 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Najpierw taką możliwość zasygnalizował minister zdrowia, następnie potwierdził ją premier.

Jak wskazano, przyczyną jest jest zachowanie młodych ludzi, ale nie tylko. Podano, że epidemia znów ma tendencję wzrostową.

***

Wczoraj odbyła się kolejna już konferencja prasowa ministra zdrowia. Szef resortu odniósł się do wydarzeń ostatniego weekendu.

Wskazał na niestosowność zachowania się tysięcy turystów, którzy przybyli do Zakopanego. Podczas konferencji prasowej pokazywał nagrania, na których było widać tłum ludzi nieprzestrzegających zasad dystansu społecznego, krzyczących i śpiewających.

Minister zdrowia przyrównał to, co się działo na Krupówkach, do meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy włoską Atalantą Bergamo oraz hiszpańską Valencią na stadionie San Siro w Mediolanie. Mecz ten spowodował epidemiczną eksplozję w obu łacińskich krajach.

Minister Niedzielski wprost mówił, że Krupówki mogą stać się początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce i że zachowanie turystów było nieodpowiedzialne oraz głupie. Dziękował policji za stanowcze reagowanie na przypadki łamania zakazu noszenia maseczek.

Minister powiedział również, że rząd obserwuje od mniej więcej tygodnia stały wzrost liczby zakażeń. Dlatego już teraz ostrzega, że luzowanie obostrzeń może zostać cofnięte.

To samo potwierdził później premier Mateusz Morawiecki. Stwierdził, że niektóre branże ponownie mogą zostać objęte zakazem działalności.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***