Dziś w Katowicach rozpoczął się Intel Extreme Masters. Impreza, która do stolicy woj. śląskiego przyciągała tysiące ludzi z całego świata.

Dziś w Katowicach rozpoczął się Intel Extreme Masters. Impreza, która do stolicy woj. śląskiego przyciągała tysiące ludzi z całego świata.

16 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Tym razem gości nie ma – ale studio turniejowe działa w Katowicach.

***

Dwa tygodnie rozgrywek i pula nagród wynosząca 1 mln 350 tys. dolarów. Tegoroczna impreza popularyzująca gry komputerowe trwać będzie do 28 lutego.

Studio turniejowe mieści się przy ul. Żeliwnej w Katowicach. Ze względu na pandemię rozgrywki odbywają się on line, ale akurat w przypadku e-sportu nie jest to wielka niedogodność.

Intel Extreme Masters to wydarzenie, które było kamieniem milowym w rozwoju Katowic. Dzięki tej imprezie wiele liczących się na świecie firm zwróciło uwagę na stolicę województwa śląskiego, jako potencjalnego miejsca do ulokowania siedziby swoich przedsiębiorstw – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Finały Intel Extreme Masters, najważniejszego turnieju e-sportowego na świecie, odbywają się w Katowicach od 2013 r. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodzić nie trzeba.

Co roku do Katowic z tej okazji ściągały tłumy z całego świata. Przed Spodkiem już w nocy ustawiała się długa kolejka oczekujących na możliwość wejścia do środka.

Tym razem w Katowicach odbywają się finały Intel Extreme Masters, turniej CS:GO, rozgrywki StarCraft® II ESL Pro Tour, Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. R. Kazimierczak.