Do mieszkania w centrum Katowic próbowali się wedrzeć z okrzykami: „Policja”.  To jednak nie byli policjanci, tylko bandyci.

Do mieszkania w centrum Katowic próbowali się wedrzeć z okrzykami: „Policja”. To jednak nie byli policjanci, tylko bandyci.

17 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Już po raz kolejny nachodzili 25-letnią lokatorkę mieszkania.

Mieli fałszywe legitymacje i broń.

***

Przy trzeciej próbie wdarcia się do jej mieszkania 25-latka zadzwoniła na policje. Powiedziała, że trzej mężczyźni mają policyjne legitymacji i wystawiony przez prokuratora nakaz jej zatrzymania.

W katowickiej komendzie policji nikt o takich działaniach nic nie wiedział. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy pionu operacyjnego, którzy mieli sprawdzić, co się dzieje.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy z policją mieli tyle wspólnego, że byli już wcześniej przez jaj funkcjonariuszy zatrzymywani i osadzani za kratami. Byli to przestępcy.

Ich trzeciego wspólnika zatrzymano później w Warszawie. Mężczyźni mieli podrobione legitymacje policyjne oi również podrobiony dokument prokuratorski.

Byli zwykłymi rozbojarzami. Podczas wcześniejszych najść kobietę skuwali kajdankami i ograbiali z gotówki. Zabrali jej również telefon komórkowy.

Znaleziono przy nich broń palną, maczetę i kastet. Okazało się, że cała trójka ma przeszłość kryminalną.

Jeden z nich był poszukiwany listem gończym przez sąd w Płocku. Nie stawił się bowiem do więzienia w związku z orzeczoną karą 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystkim grozi teraz nawet 12 lat odsiadki. Jeden z fałszywych policjantów może zostać skazany nawet na 24 lata więzienia, jako że działał w warunkach recydywy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Policja Śląska.