Bezpłatne badania mammograficzne w Katowicach.  Skorzystać z nich mogą już panie z rocznika 1971 i starsze.  To bardzo ważne badania – ratują często życie.

Bezpłatne badania mammograficzne w Katowicach. Skorzystać z nich mogą już panie z rocznika 1971 i starsze. To bardzo ważne badania – ratują często życie.

25 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Władze Katowic i organizatorzy akcji apelują:

„Zachęcamy uprawnione panie, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia”.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny.

Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie wykonywała badania 12 oraz 30 marca 2021 r. na parkingu przed Centrum Handlowym BELG – ul. Przemysłowa 3 w Katowicach.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej http://www.mammo.pl/formularz.

Badanie jest wykonywane w warunkach epidemiologicznego reżimu sanitarnego. Paniom przypomina się, by miały założone maseczki.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. Pixabay.