Ta ślizgawka może doprowadzić do wypadku a nawet do tragedii.

Ta ślizgawka może doprowadzić do wypadku a nawet do tragedii.

13 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Zima zaskoczyła drogowców? To słynne powiedzenie przytaczane jest prawie każdej zimy.

Chyba że, jak w przypadku tej poprzedniej, śniegu w zasadzie nie było.

***

Ostanie lata zdążyły nas przyzwyczaić do bezśnieżnych i ciepłych zim. Kiedy wczoraj spadł śnieg – wielu ucieszył. Zwłaszcza tych najmłodszych.

Ale nie ucieszył na pewno tych, którzy musieli pokonać drogę na przystanek pomiędzy dwoma odcinakami ulicy Roździeńskiego w Katowicach. Mowa tu o moście, który gdy tylko spadnie deszcz lub śnieg, robi się wyjątkowo niebezpieczny.

Trakt dla pieszych zamienia się w lodowisko. I wygląda na to, że ten odcinek prawie wcale nie jest odśnieżany.

Chyba też nie jest posypany solą. I nie widać, by był posypany piaskiem.

W dzień temperatura oscylowała w okolicach zera stopni. To, w połączeniu ze spalinami, powodowało roztapianie się tego białego puchu.

Ludzie, by przejść ten krótki odcinek, musieli iść bardzo powoli, a czasem przedzierać się wręcz przez zalegający tam śnieg.

Problem będzie większy gdy przyjdzie zapowiadany na koniec tygodnia mróz. Wtedy zaczną się już dużo większe problemy i może dojść do wypadku.

Za stan chodników w tej części miasta z pewnością ktoś jest odpowiedzialny. Warto byłoby, by ten ktoś przypomniał sobie o sfotografowanym przez nas moście i zadbał o jego prawidłowe utrzymanie.

O ile dzieci ucieszą nie odśnieżone alejki w parku, o tyle ludzi, a już zwłaszcza tych starszych, czy też niepełnosprawnych mocno zirytuje nieodśnieżony most. Irytacja, irytacją, ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Mamy nadzieję, że osoba, która nadzoruje odśnieżanie ulic w Katowicach, przeczyta artykuł i obejrzy zdjęcie. Jest tam tak ślisko, że ktoś może poślizgnąć się i wpaść pod samochód.

Zadbajmy również o ten trakt dla pieszych, póki nie doszło do wypadku.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***