Za co te podwyżki? Pytamy w imieniu mieszkańców Bobrka, Miechowic, Karbia, Stroszka, Szombierek i innych dzielnic miasta.

Za co te podwyżki? Pytamy w imieniu mieszkańców Bobrka, Miechowic, Karbia, Stroszka, Szombierek i innych dzielnic miasta.

26 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Niejednokrotnie pisaliśmy już o zaniedbanej dzielnicy Bobrek w Bytomiu. Do niedawna wydawało się również, że także zapomnianej.

Ale wczoraj prezydent Mariusz Wołosz pojawił się na Bobrku. Swoim obyczajem zamieścił filmik na Facebooku. Stwierdził:

„Wraz z Michałem Biedą spotkaliśmy się z mieszkańcami osiedla Nowa Kolonia Robotnicza w Bobrku. Rozmawialiśmy o rewitalizacji przestrzeni publicznych”.

Tymczasem dzisiaj czytelnik przesłał nam zdjęcia – z Bobrka (to pierwsze) ale nie tylko (kilka innych niżej – dodaliśmy też zdjęcia nadesłane w międzyczasie przez innych czytelników). Szokujące.

Czytelnik mieszka w innym mieście – sąsiadującym z Bytomiem. Napisał, że u niego takich obrazków nie ma.

Dodał, że jest zatrwożony tym widokiem. Pisał o przerażających obrazach z rejonu ulic Czajkowskiego, osiedla Na Sójczym Wzgórzu, Armii Krajowej, Miechowic, Nickla, Stolarzowickiej.

Praktycznie to cały Bytom!

Mariusz Wołosz wygrał kampanię prezydencką pod hasłem „Bytom to nie hasiok”.

A teraz jest gorzej niż było. I drożej niż było.

Przykro to stwerdzić, ale Bytom staje się prawdziwym hasiokiem. Nasi czytelnicy są znacznie ostrzejsi od nas i twierdzą, że już stał się hasiokiem.

Jakim dotychczas nie był.

Ten akurat czytelnik, który przysłał nam prezentowane tu zdjęcia, pisze nie tylko o śmieciach. Pisze o niesprzątanych przez służby miejskie kupach.

Panie prezydencie Wołoszu. Cytujemy to co napisał czytelnik (choć oczywiście jest to przerysowanie sytuacji):

„W Bytomiu chyba w ogóle śmietników się nie wywozi. Na Bobrku czy Karbiu, wysiadając z auta, nie ma dnia, żeby nie wejść w kupę albo w śmieci”.

W tych dniach mieszkańcy Bytomia dostają właśnie informację o podniesieniu opłat za wywóz śmieci. Pytamy więc w ich imieniu: Za co te podwyżki?

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***