Tor przeszkód w Bytomiu. Najbardziej dziwi sytuacja na drodze dojazdowej do szpitala i w miejscach, gdzie wsiada się do tramwajów oraz autobusów w Bytomiu. Zdjęcia.

Tor przeszkód w Bytomiu. Najbardziej dziwi sytuacja na drodze dojazdowej do szpitala i w miejscach, gdzie wsiada się do tramwajów oraz autobusów w Bytomiu. Zdjęcia.

19 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Oczywiście nie jest tak, że cały Bytom nie został odśnieżony. Pamiętajmy, że nie całe miasto odśnieża firma Dromar.

Ale prawdą jest i to, że Dromar w pewnych miejscach się sprężył – czego dowodem jest pięknie odśnieżony podjazd dla prezydenta miasta przed Urzędem Miejskim w Bytomiu. Oraz dla tych, którzy przed główne wejście do bytomskiego magistratu pragnęliby zajechać swoimi limuzynami.

Szkoda, że tego luksusu nie mają kierowcy karetek zmierzających do szpitala nr 4 w Bytomiu. Prosimy zwrócić uwagę na zdjęcie przedstawiające ulicę, gdzie auta wyjeździły dwie koleiny, pośrodku których biegnie na asfalcie pas śniegu.

To droga dojazdowa do izby przyjęć. Ta sytuacja zagrażać może bezpieczeństwu przewożonych pacjentów, a także załóg karetek pogotowia.

Zagraża również bezpieczeństwu innych osób. Ale dodajmy, że ktoś, kto musi skorzystać z pomocy szpitalnej, przed szlabanem szpitalnym wysiada z auta prosto w białą bryję.

Bezpieczeństwu ludzi zagraża również stan przystanków komunikacji miejskiej. Zdjęcia pokazują, że bezpośrednio obok torów tramwajowych są nieodśnieżone zwały śniegu.

Tak wyglądają m.in. przystanki tramwajowe. Nie tylko utrudnia to dostanie się do tramwaju lub wyjście z niego. Powoduje ryzyko, że ktoś zjedzie po takim zwale prosto na tory i dostanie się pod koła tramwaju.

Zasypany śniegiem jest nawet przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miejskiego. To każe przypuszczać, że prezydent i wiceprezydenci nie poruszają się komunikacją miejską.

Stąd też – specjalnie dla nich – więcej ujęć z pl. Sikorskiego. Przerażające jest to, że choć raz już (po pierwszych opadach) pisaliśmy o tym jak ten plac wygląda, sytuacja nie tylko się nie poprawiła, lecz jest jeszcze gorzej.

Zdjęcia obrazują sytuację, która miała miejsce jeszcze o godz. 8.00 dzisiaj (19 stycznia). Gdzie są pieniądze mieszkańców – w tym wypadku wydawane na odśnieżanie miasta, posypywanie dróg oraz chodników?

Wypada stwierdzić, że zniknęły. Zostały zasypane śniegiem.

Pozostaje dodać, że Bytomia nie dotknął żaden kataklizm. To po prostu zima.

Jesteśmy w takiej strefie klimatycznej, gdzie zimą pada śnieg. Ostatnie opady nawet nie były szczególnie intensywne.

Mamy na to dowód. Niektóre części Bytomia zostały odśnieżone. A więc jednak było to możliwe.

Nie tylko podjazd przed Urzędem Miejskim został odśnieżony. Odśnieżono elegancko okolicę opery.

Wypadałoby tak samo odśnieżyć pl. Sikorskiego – jeden z dwóch najważniejszych węzłów przesiadkowych w Bytomiu.

Zdjęcia – patrz niżej.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***