To jedyny taki sklep w Polsce. Ceny w nim są dużo niższe (nawet o połowę) niż w innych sklepach.

To jedyny taki sklep w Polsce. Ceny w nim są dużo niższe (nawet o połowę) niż w innych sklepach.

7 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Sklep już działa, lecz mamy drugą dobrą wiadomość. Zakupy tam będzie mogło robić więcej osób niż do tej pory.

Sklep socjalny, wzorowany na podobnym rozwiązaniu wprowadzonym w stolicy Austrii Wiedniu, od 10 grudnia działa w Katowicach.

Jest to propozycja dla osób niezamożnych, lub takich, które z różnych przyczyn losowych, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Aby poszerzyć krąg uprawnionych do robienia zakupów w sklepie socjalnym, zwiększono kryterium dochodowe umożliwiające robienie tam zakupów.

***

Sklep cieszy się bardzo dużą popularnością. Do końca grudnia aż 3,7 tys. osób otrzymało w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej specjalne zaświadczenie uprawniające do zrobienia tam zakupów.

Obecnie zakupy w sklepie socjalnym mogą robić osoby, których miesięczne dochody wynoszą:
1 752,50 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
1 320,00 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.

Aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej oferty, obowiązują limity zakupowe. Ustala je, prowadząca sklep, Fundacja Wolne Miejsce.

Z oferty tej mogą skorzystać nie tylko osoby objęte opieką MOPS.

Dla seniorów uruchomiono możliwość zdalnych zakupów. Wystarczy zadzwonić na numer Srebrnego Telefonu (32) 251 69 00 lub na ogólnopolską infolinię Wspieraj Seniora – (22) 505 11 11 lub napisać na adres: senior@mops.katowice.pl, a Fundacja Wolne Miejsce przygotuje i bezpłatnie dowiezie zakupy ze Sklepu Socjalnego wprost do mieszkania.

Sprzedawane w sklepie produkty mają niższe ceny dzięki dotacji z budżetu miasta Katowice. Placówka działa przy ul. Tysiąclecia 82 w Katowicach.

Czynna jest od poniedziałku do piątku, od godz. 10 do 15. W niej również obowiązują godziny dla seniorów.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. M. Malina. Za BP UM Katowice.