Temperatury są bardzo niskie. Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś może zamarznąć.

Temperatury są bardzo niskie. Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś może zamarznąć.

17 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Trwają wzmożone kontrole miejsc, gdzie przebywają bezdomni. Policja i straż miejska odwiedza ich koczowiska.

Zagrożeniem dla bezdomnych są nie tylko niskie temperatury, lecz obiekty, w których przebywają.

***

Gdy temperatury są bardzo niskie bezdomni chronią się w pustostanach. To bardzo często obiekty w fatalnym stanie technicznym, gdzie stropy oraz ściany grożą zawalenie.

I tak się czasami dzieje, gdy ludzie wewnątrz zaczną palić ogień i nastąpi nagły skok temperatury. Toteż reagujmy wiedząc, że w jakimś pustostanie przebywają ludzie – czasem już potrzebują pilnej pomocy medycznej.

Reagujmy również widząc osoby (szczególnie starsze) siedzące na przystankach czy na ławkach. Być może też potrzebują pomocy.

Ludzie zimujący w altankach letnich na działkach też mogą wymagać pomocy. Czasami jej nie chcą, ale czasami nie wiedzą, że mogą ją otrzymać i czeka na nich łóżko w ogrzewanym pomieszczeniu.

W naszym regionie działają noclegownie. Czynna jest także infolinia, gdzie można dzwonić w sprawie pomocy bezdomnym (987).

Zawsze też można dzwonić pod numer alarmowy 112. Przy tej okazji przypominamy inne numery służb, które niosą pomoc osobom potrzebującym czy bezdomnym: 986 (straż miejska), 999 pogotowie ratunkowe.

Na zdjęciu: do tego bezdomnego w Chorzowie pomoc nadeszła na czas. Fot. Policja Śląska.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***