Ta atrakcja też była niedostępna zgodnie z regulacjami sanitarnymi. A szkoda, biorąc pod uwagę to, co dzieje się za oknem.

Ta atrakcja też była niedostępna zgodnie z regulacjami sanitarnymi. A szkoda, biorąc pod uwagę to, co dzieje się za oknem.

17 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Przypomnijmy, że całkiem niedawno, gdyż w 2019 r., po wieloletniej przerwie został otwarty tor saneczkowy w parku Kościuszki w Katowicach.

Cieszył się on ogromną popularnością. I nic dziwnego.

Ażeby można nim było śmigać w dół, rynnę toru saneczkowego wyłożono igielitem. W zimie strażacy polewali wodą, która po zamarznięciu stawała się idealnie gładką taflą.

Tor był zamknięty. Stało się tak na skutek decyzji rządu.

***

Tor saneczkowy oraz cały pagórek objęte były ogólnym zakazem dotyczącym stoków narciarskich. Jest on bowiem obiektem służącym rekreacji zimowej.

Jak z tymi zakazami jest pisaliśmy przy okazji sprawy lokalu gastronomicznego Bułkęs, więc tam odsyłamy (nasza WWW). Sąd uznał, że narzucone nakazy są nielegalnie.

Sąd nie uznał, że nie powinny obowiązywać. Sąd natomiast wskazał, że wprowadzono je w niewłaściwym trybie.

Oczywiście – jak zawsze – apelujemy do wszystkich o ostrożność i stosowanie się do wytycznych zapobiegających rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa.

W parku Kościuszki, na torze saneczkowym i na pagórku, ciągle widać było osoby, które mimo informacji o zakazie korzystają z obu tych atrakcji. Niestety nie wszyscy pamiętają o tym, że trwa pandemia i trzeba się zabezpieczać.

Pani Ewa, która wykonała to zdjęcie, zastanawia się nad podstawą prawną i zwraca uwagę, że na tabliczce nie ma żadnego podpisu. Ale są na niej loga: Urzędu Miasta Katowice i Zakładu Zieleni Miejskiej.

Korzystając z okazji jeszcze raz apelujemy o ostrożność. Maseczka nie gryzie, podobnie jak dystans społeczny.

Ostatecznie – kilka dni temu – udostępniono tor saneczkowy. Zakład Zieleni Miejskiej poinformował:

„Informujemy, że można już ponownie korzystać z toru saneczkowego w Parku Kościuszki, zastrzegamy jednak o stałe przestrzeganie zasad sanitarnych związanych z pandemią.
Uwaga!
Korzystając z toru saneczkowego należy przestrzegać zasad sanitarnych wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19.
Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu”.

 

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***