Straż miejska już kilkanaście razy interweniowała w związku z budową Nova Mikołowska w Katowicach.

Straż miejska już kilkanaście razy interweniowała w związku z budową Nova Mikołowska w Katowicach.

18 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Ścięcie stuletnich kasztanowców, rosnących przy ul. Raciborskiej, wstrząsnęło społecznością Katowic.

Prezydent miasta potwierdził, że wycinka odbyła się nielegalnie. Zapowiedział, że zadba, by odpowiedzialni za to ponieśli konsekwencje.

Ale przy okazji budowy osiedla przy ul. Mikołowskiej dochodziło do innych incydentów.

***

Mieszkańcy skarżyli się na to, że wyjeżdżające z placu budowy samochody ciężarowe nawożą błoto na nawierzchnię ulic Raciborska i Strzelecka. Śliski asfalt stanowił zagrożenie.

Na miejsce była wzywana straż miejska i policja. Mieszkańcy informowali o tym, że może dojść do wypadku. Problem miały również karetki jadące do pobliskich szpitali czy sanitarki jadące do centrum krwiodawstwa.

Zapytaliśmy policję i straż miejską o to czy sytuacja związana z aktywności dewelopera rzeczywiście powoduje zagrożenie.

Policja do dziś nam nie odpowiedziała na pytanie. Szkoda, ponieważ chcieliśmy przedstawić jej ocenę.

Straż miejska poinformowała o kilkunastu podjętych tam interwencjach. Kierownictwo budowy tłumaczyło, że ulice są pokryte śliską mazia, ponieważ zepsuł się samochód-myjka, który był wykorzystywany do czyszczenia ulic. Ale po którejś z interwencji straży miejskiej na miejscu pojawiła się inna myjka.

W wielu miejscach Katowic trwa budowa osiedli mieszkaniowych. Deweloperzy zazwyczaj dobrze sobie radzą z oczyszczaniem ulic, na które wyjeżdżają samochody z budowy. Niezrozumiałe więc, dlaczego problem ten wystąpił przy budowie Nova Mikołowska.

Na zdjęciu: przy okazji przypominamy, że wśród zadań straży miejskiej jest kontrola palenisk. Od kilku tygodni smog znów jest w Katowicach bardzo poważnym problemem. Fot. SM w Katowicach.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***