Skandaliczna sytuacja pod Urzędem Miejskim w Bytomiu. Nieodśnieżone miejsce parkingowe dla inwalidów i wał „chroniący” przed niepełnosprawnym petentem. A na drogach tak jak wczoraj na chodnikach.

Skandaliczna sytuacja pod Urzędem Miejskim w Bytomiu. Nieodśnieżone miejsce parkingowe dla inwalidów i wał „chroniący” przed niepełnosprawnym petentem. A na drogach tak jak wczoraj na chodnikach.

14 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Cóż możemy powiedzieć… Że ręce opadają.

Wczoraj pisaliśmy o tym, jak wyglądają chodniki i place w Bytomiu. Również te, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu miejskiego oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Polecamy tamten tekst – a w szczególności liczne zdjęcia, które obrazują wczorajszą sytuację.

Napisała do nas czytelniczka, która porównała wczorajszy dzień i dzisiejszy. Podsumowała to nawiązując do cudnych lapsusów prezydenta Lecha Wałęsy:

„W Bytomiu jest dokładnie tak samo jak było, czyli całkiem inaczej”.

I wyjaśniła: „wczoraj ulice były odśnieżone, a chodniki białe. Dzisiaj zaś jest na odwrót”.

Innymi słowy zbija to tezę innej naszej czytelniczki, która stwierdziła, że dlatego w Bytomiu odśnieża się drogi, gdyż pan prezydent jeździ do pracy służbową limuzyną. Jak widać po dzisiejszym dniu czytelniczka racji nie miała.

Jedna z pań była dziś w okolicach bytomskiego magistratu i przesłała nam zdjęcia. Szczególnie zbulwersowało ją to, że miejsce dla inwalidów pozostało białe i pokryte śniegiem.

Radzimy prezydentowi Mariuszowi Wołoszowi, by kiedyś zasiadł na wózku inwalidzkim i spróbował przebrnąć przez zaśnieżoną kopertę. A następnie, by przebrnął na drugą stronę zwałów śniegu, które bezmyślnie zostały usypane zaraz obok koperty.

Ten „przejazd” pomiędzy pryzmami to przecież jakiś żart. Jak ma tam wózek inwalidzki się zmieścić?

Być może po takim doświadczeniu koperty dla inwalidów będą odśnieżane nie tylko pod bytomskim magistratem.

Prosimy w imieniu mieszkańców, by odśnieżano również inne fragmenty miejskich parkingów, ulic, chodników. Warto tu przypomnieć, że za to wszystko mieszkańcy płacą – jako podatnicy.

I gdyby postąpili tak jak ci, którzy uchylają się od obowiązku prawidłowego odśnieżania miasta, wiadomo co by się stało. Muszą więc płacić podatki, czyli mogą wymagać rzetelności w utrzymaniu miasta.

Kolejne zdjęcia poniżej.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***