Policjant z Katowic zatrzymał zamroczonego alkoholem pijaka, który wjechał autem do rowu.  W Mysłowicach zginął kierowca.

Policjant z Katowic zatrzymał zamroczonego alkoholem pijaka, który wjechał autem do rowu. W Mysłowicach zginął kierowca.

28 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

To bardzo niepokojące doniesienia z dróg.

Kilka dni temu natomiast do straszliwego wypadku doszło w Sosnowcu.

***

Kierowca zginął na ul. Długiej w Mysłowicach, ponieważ jechał zbyt szybko. Do wypadku doszło wczoraj około 14.30.

Za kierownicą samochodu siedział mieszkaniec woj. małopolskiego. Jechał w kierunku Jaworzna.

W pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem. Ten zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Kiedy na miejsce wypadku dotarli ratownicy, mężczyzna żył jeszcze. Niestety, mimo rozpaczliwych wysiłków ratujących go osób, zmarł.

Dzień wcześniej policjant z Katowic zatrzymał pijanego kierowcę. Ten wjechał do rowu i policjant zatrzymał się, by sprawdzić czy w wypadku nikt nie ucierpiał.

Do tego zdarzenia doszło około godz. 22 w Świerklańcu. Policjant, jadąc na służbę, zauważył volkswagena transportera, który wpadł do rowu.

Funkcjonariusz zatrzymał się, by sprawdzić czy w wypadku nie ucierpieli ludzie. Od kierowcy (któremu na szczęście nic się nie stało) wyczuł woń alkoholu.

Mężczyzna był bardzo mocno pijany. Badanie wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu.

Siadając za kierownicą auta, musiał mieć więcej. W miarę upływu czasu od zakończenia libacji, poziom alkoholu w krwi systematycznie spada.

Pijak odpowie przed sądem nie tylko za to przestępstwo. Okazało się bowiem, że nie posiadał prawa jazdy.

W nocy z 19 na 20 stycznia doszło w Sosnowcu do bliźniaczego wypadku, jaki wydarzył się w Mysłowicach. Tam również kierowca jechał zbyt prędko i uderzył w drzewo.

Kierowca zabił siebie i spowodował poważne obrażenia pasażerki. Ta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Wypadek miał miejsce około północy. Land rover jechał ul. Baczyńskiego i w pewnym momencie wypadł z drogi.

Kierowca był młodym człowiekiem. Miał 25 lat.

U góry zdjęcie wypadku, który miał miejsce w Mysłowicach. Poniżej zdjęcie z miejsca tragedii w Sosnowcu i z incydentu, do którego doszło w Świerklańcu.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Policja Śląska.