Pod Katowicami powstają gigantyczne zbiorniki.  Są ogromne i całkowicie zakryte.

Pod Katowicami powstają gigantyczne zbiorniki. Są ogromne i całkowicie zakryte.

26 stycznia 2021 Wyłączono przez administrator

Mają uchronić miasto przed zalewaniem.

***

To kolejne inwestycje mające uchronić stolicę województwa śląskiego przed zmianami klimatycznymi. Nowe sieci kanalizacji deszczowej oraz zbiorniki retencyjne powstaną na os. Widok, w Dąbrówce Małej, Brynowie oraz na Kokocińcu.

Prace budowlane już się rozpoczęły. W mieście powstanie także system monitorowania sieci kanalizacyjnej.

Pod Katowicami będzie w sumie 25 ogromnych zbiorników. Razem będą miały pojemność 10 tys. metrów sześciennych.

– W ostatnich dwóch latach w Katowicach zanotowaliśmy jedne z największych opadów dobowych w historii, które spowodowały lokalne podtopienia. Eksperci podkreślają, że kolejne lata mogą być pod tym względem gorsze – informuje prezydent miasta Marcin Krupa.

Ze wspomnianych 25 zbiorników 8 już jest gotowych. Znajdują się w Piotrowicach, Szopienicach, przy ul. Dudy-Gracza oraz ul. Gospodarczej.

Część wody, która będzie gromadzić się w zbiornikach, zostanie wykorzystana do podlewania roślinności, do czyszczenia kanalizacji, mycia ulic, placów i chodników.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. również.